Килимове покриття, ковролін Львів
Вибір виробника
Ковролін загальна інформація
Килимове покриття (ковролін) являє собою особливий вид підлогового полотна. Це покриття займає звичайно в приміщенні простір від стіни до стіни по всьому периметру підлоги. При особливих дизайнерських рішеннях коврове покриття може поєднуватися з іншими видами оздоблювальних матеріалів на підлозі. Якщо килимове покриття займає весь периметр підлоги, то найчастіше його укладають під плінтус.
Килимові покриття для підлоги можуть ділитися на ткані і неткані. Зовнішня відмінність цих видів покриттів полягає в виворотній поверхні. У тканих покриттів на внутрішній стороні видно малюнок плетіння нитки. Ткані коврові покриття створювалися ще в давнину за допомогою ткацьких верстатів, які до цих пір використовують в деяких країнах. За вартістю ткані килими набагато дорожче нетканих.
Неткані килими - винахід сучасності. Вони бувають іглопрошивні (інакше їх називають: тафтингові) і голкопробивні.
Тафтингові або іглопрошивні покриття складають близько вісімдесяти відсотків від усього обсягу вироблених сучасних покриттів для підлоги. В основі виробництва лежить технологія прошивки основи матеріалу ворсовими нитками на спеціальних машинах, які роблять за допомогою голок вставку ворсових ниток в основу. Технологічно передбачено, що в поперечному щодо основи напрямку встановлюються голки, що створюють в процесі одного проходу петлевий ряд. Наступним етапом стає зняття петлі гачком для отримання петельного ворсу. Якщо гачок забезпечується лезом, то ворс виходить розрізним. У деяких видах дизайнерських розробок килимових покриттів види ворсу поєднуються в малюнку матеріалу. Петлі міцно фіксуються з внутрішньої сторони ковроліну за допомогою приклеєних армуючих матеріалів: наприклад, повсті, сітки, спіненої гуми.
Голкопробивна технологія виробництва килимового покриття включає кілька етапів технологічного процесу. Спочатку синтетичні волокна збиваються спеціальними голками і створюється войлокоподібна маса. Потім збиті і переплетені волокна скріплюються між собою латексом, після чого на зовнішню сторону наносять рисунок. В результаті цих дій отримують щільне, гнучке, пружне покриття з певним рельєфом. Створені за такими технологіями неткані килимові покриття зносостійкі і можуть служити кілька десятків років. Подібні покриття зручно чистити різними миючими засобами. Відсутність ворсу, збільшує довголіття матеріалу, грає негативну роль при тактильних відчуттях, оскільки покриття буде жорстким і не створить при ходьбі приємною пружності під ногами.